İstanbul Bakıcı

Yatalak Hastalar için Yaşlı Bakıcısı

Yatalak Hastalar için Yaşlı Bakıcısı

Yatalak durumda olan yaşlı kişiler için daha özenli ve sabırlı bir bakım söz konusudur. İlaçların saatinde verilmesi, temizliğinin düzenli olarak yapılması ve belli aralıklarla hastada yara oluşmaması açısından yatalak hastanın yatakta çevrilmesi gibi işler yorucudur.

Genellikle yatalak hastalar için belirli dönemlerde hemşireler eve gelerek hastanın rutin kontrolünü gerçekleştirirler. Yatalak hastanın bakımı oldukça meşakkatli bir iştir ve bu nedenle aile bireyleri çoğu zaman yetersiz kalabiliyor. Bu durumlarda yatalak hastalar için yaşlı bakıcısı en iyi yoldur. Aile bireyleri çoğunlukla yatalak kişinin maaşını hasta bakıcısına vererek yatılı veya gündüz çalışmasına olanak sağlanıyor.

Yatalak Hastalar için Yaşlı Bakıcısı

Yatalak Hasta Bakımı

Yatalak hasta bakımı, bebek bakımından daha zor bir iştir. Devamlı olarak ilgilenilmesi ve kontrol edilmesi gerekir. Yatalak hastanın yaraları olmaması için çevrilmesi, vücudunun belirli bölgelerinin düzenli aralıklarla dezenfekte edilmesi, ilaçlarının saatinde verilmesi gerekir.

Bazı ailelerin maddi açıdan durumunun olmaması sebebiyle yaşlı bakıcısı ile çalışamamaktadır. Ev bakım hizmetleri için sigortalı işçi çalıştırmak zorunlu olduğundan bu konuda hasta yakınlarına bazı teşviklerin sağlanması da söz konudur. İstanbul’un Bahçeşehir, Zekeriyaköy, Florya, Sarıyer, Göktürk gibi ilçelerinde bu konuda yardım alabileceğiniz kuruluşlar bulunuyor. Yasal olarak gerekli evraklar ile sizlere yaşlı bakıcısı hizmeti sağlıyorlar. Yatalak hastaların da sağlığı ve güvenliği için tecrübeli kişilerden yardım almak, oluşabilecek risklerin en aza inmesinde büyük fayda sağlar.

Yorum Yap

Dil >