Yaşlılar, günlük işlerini halledemeseler bile, yardıma ihtiyaç duyduklarını kabul etmezler. Yaşlı yetişkininiz bunu bir para kaybı, yeteneklerine hakaret veya gizlilik istilası olarak görebilir. Bu zorluğun üstesinden gelmek ve yaşlılar için evde bakımın daha kabul edilebilir hale getirilmesi için yararlı ipuçları vardır. İşte, yaşlılar için evde bakım uygulamalarını kolaylaştırmanın 4 muhteşem yolu! Hazırsanız; önerilerimiz başlıyor…

Acele etmeyin

Bakıcı fikrine alışması amacıyla ona zaman tanıyın. Geçişi kolaylaştırmak için acele etmemeniz en doğrusu olacaktır. Yaşlı bakıcısı personelin, ilk zamanlar daha az süreyle çalışmasını sağlayabilirsiniz. Yaşlı kişi bu duruma alıştıktan sonra normal düzene geri dönebilirsiniz.

Onu dinleyin

Yaşlı yakınınızın duygularını ifade etmesine izin verin. Çünkü onları dinlerseniz iş birliği yapma ihtimaliniz artar ve ortak bir karar alabilirsiniz. Onların endişelerini anlamak da her şeyi kolaylaştırır. Daha da iyisi, onları işe alma sürecine dahil edin, böylece onlara bakacak kişiyi seçmeye yardımcı olabilirler.

Etiler yaşlı bakıcısı, İstinye yaşlı bakıcısı, Sarıyer yaşlı bakıcısıTemizlik ihtiyaçlarını bir mazeret olarak kullanın

Temizlik ve diğer işlerde yardıma ihtiyacınız olduğunu varsayarsanız, evde bakım veren bir kişinin eve girmesi bütün işleri kolaylaştırmanın başka bir yoludur. Bu durumu yaşlı yakınınıza açıklayabilirsiniz.

Geçici olduğu söyleyin

Yaşlı yakınınız, evde bakım hizmeti almak istemiyorsa onu ikna etmenin bir diğer seçeneği de bakıcı fikrinin geçici olduğunu söylemektir. Yaşlı bakıcısı hizmeti rutinin bir parçası haline geldiğinde, bu duruma adapte olmak onun için daha kolay bir hal alacaktır.

Tüm bunlardan sonra yaşlı yakınınızı bakıcı konusunda hızlı bir şekilde ikna edebilirsiniz. Zaman geçtikçe yaşlıların bakıcılara alışmaları çok daha rahat olacağından, bu durum onun için de huzur ve mutluluk veren bir durum haline dönüşecektir.

Sevdikleriniz için yaşlı bakıcısı hizmeti almak istiyorsanız ve İstanbul yaşlı bakıcısı arıyorum diyorsanız; Firuz Bakıcı olarak her zaman yanınızda olduğumuzu bilmelisiniz! Uzun yıllardan bu yana İstanbul yaşlı bakıcısı, İstanbul evde bakım hizmeti gibi kategorilerde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Siz de arama motorlarına Etiler yaşlı bakıcısı, İstinye yaşlı bakıcısı, Sarıyer yaşlı bakıcısı, Nişantaşı yaşlı bakıcısı, Avcılar yaşlı bakıcısı, Kadıköy yaşlı bakıcısı, Beşiktaş yaşlı bakıcısı yazıyor ve deneyimli, bilgili bir bakıcı ihtiyacı duyuyorsanız; hemen bizimle iletişime geçebilir, binlerce mutlu müşterimizden biri de siz olabilirsiniz!

Dil >