İstanbul Bakıcı

Yaşlı Hasta Bakıcı

By Ocak 16, 2019 No Comments

Yaşlı Hasta Bakıcı

Ev ya da hastanede bakıma muhtaç olan yakınlarınız bulunuyorsa, sizlerin bu durumu psikolojik açıdan tek başına üstlenmeniz mümkün olmayabilir. Hatta üstüne birde çalışıyorsanız ikisinin birlikte yürümesi söz konusu bile olamaz. Bu gibi durumlarda ihtiyacınız olan şey yaşlı hasta bakıcı hizmeti almaktır.

Yaşlı bakım hizmetleri bütün gün sürmesi nedeni ile destek almak size ve hastaya iyi gelir. İhtiyacınız olan bakıcı veya refakatçiler ile birlikte çalışmanız durumu olduğundan daha kolay hale getirir.  Güvenilir, tecrübeli, güler yüzlü kişiler ile çalışmak hastanızın da moralinin yüksek olmasını sağlayacaktır. Bakıma muhtaç olan yakınlarınızın temel ihtiyaçlarının zamanında giderilmesi olabilecek problemlerin de ortadan kalkmasını sağlayacak. Yaşlı hasta bakıcı, hastanın tüm ihtiyaçlarını organize eden ve kontrolünü yapan kişidir. Bakıma ihtiyacı olan kişinin bakımı, ilaç kontrolü, kişisel temizliği, günlük aktivitesi, hijyenik ortamda bulunması, sağlıklı beslenmesi önemlidir.

Yaşlı Hasta Bakıcı

Yaşlı Hasta Bakıcısı ile Doktor İlişkisi

Yaşlı hasta bakıcısı, hastanın gerektiği durumlarda nabız, tansiyon, ateş gibi bulgularının takibini yaparak not almalı. Gerektiği durumlarda da bu bilgileri doktoruna iletmelidir. Yaşlı hasta bakıcı hizmetleri gündüz, gece, yatılı olarak hastanın durumuna göre ya da sizin isteğinize göre değişir. Eğer yatalak bir hasta söz konusu ise; yatılı yaşlı hasta bakıcı en uygunudur. Çünkü yatalak hastaların vücudunda yaralar oluşmaması için belli aralıklar ile pozisyon değiştirmesi gerekir.

Yorum Yap

Dil >