Yaşlı bireylerin daha sağlıklı, mutlu ve refah içinde yaşamaları için profesyonel bir bakıma ihtiyaçları vardır. Sağlıklı ve dengeli beslenme, genel vücut bakımı, sosyal faaliyetler gibi her türlü alanda onlara destek olacak yaşlı bakıcıları, sevdikleriniz için kaliteli bir hizmet sunabilir. Peki, yaşlı bakıcısı seçmek konusunda bilmeniz gerekenler neler? Tüm detayları sizler için derledik!

Evde yaşlı bakım personeli seçerken şunları unutmayın!

yaşlı bakıcısı arıyorum istanbul, istanbul yaşlı bakıcısı arıyorum

Günlük bakım ve aktivitelerde yardıma ihtiyaç duyan çoğu insan, aile üyeleri ve arkadaşlar tarafından sağlanan bakıma ek olarak; ücretli yaşlı bakıcısı da gün geçtikçe yaygınlaşmaya başladı. Yaşlı bakıcılarının üstün donanımları ve yetenekleri ile yaşlı kişiler huzur ve güven dolu bir ortamda yaşamlarını sürdürürken, aynı zamanda sağlıkları da iyileşme gösterebiliyor. Nedeni ise yaşlı bakıcılarının, yemek yapma, temiz bir ortamda yaşamasını sağlama, vücut bakımına yardım etme, hizmet sunduğu kişinin ilaçlarını doğru ve yeterli şekilde almasını sağlama, ona bir bakıcıdan ziyade yol arkadaşı da olabilme gibi olanaklar sunmasıdır. Şimdi, yaşlı bakıcısı seçmek için dikkat etmeniz gereken ayrıntılardan söz edelim:

  • Evde bakım ihtiyaçlarınızı doğru değerlendirin. Sağlık, kişisel bakım ve ev bakımı alanlarda ihtiyaç duyulan yardımı değerlendirin. Fizik tedavi veya ilaç bakımı gibi evde sağlık hizmetlerine mi ihtiyacınız var? Tüm detayları şekillendirin.
  • İş tanımını not alın. Gerek duyduğunuz iş tanımına sağlık bakımı, ev düzeni vb. gibi her şeyi ekleyin.
  • Ücret ödemesi ve sosyal hakları açıkça belirtin. Bunları sözleşmeye dahil edin.
  • Bakıcıyı, güvenilir ve alanında deneyimli firmalardan seçin. Bakıcı sunan firmalarla çalışırken bilinen firmaları tercih etmeye özen gösterin.
  • Bakıcı adayları ile görüşme sırasında soracağınız soruları hazırlayın.
  • Bakıcıların referanslarını kontrol edin. Referans verilen kişilerle görüşmeler yapın.
  • Bir ajansla çalışıyorsanız; isteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı onlara etkin şekilde iletin.
  • Hastalığı olan bir yaşlı kişi için bakıcı arıyorsanız; bu alanda deneyimi olan bir bakıcıyı seçtiğinizden emin olun.
  • Bakıcının sunduğu hizmet kalitesini izleyin. Ev ziyaretleri, bakıcıyla sohbet gibi yollarla gözlem yapabilirsiniz.

Yaşlı bakıcısı seçmek hakkında önemli bilgiler paylaştığımız yazımızın sonuna geldik. Yaşlı bakıcısı arıyorum diyorsanız; Firuz Bakıcı olarak daima hizmete hazır olduğumuzu hatırlatırız! Yaşlı bakıcısı İstanbul, evde yaşlı bakım hizmeti İstanbul gibi kategorilerde, yıllardır profesyonel hizmet sağlıyoruz. Sevdikleriniz için donanımlı, eğitimli, bilinçli ve tecrübeli bakıcılar için bizimle iletişime geçebilirsiniz! Beşiktaş, Kadıköy, İstanbul Bebek, Etiler, İstinye, Sarıyer, Maltepe, Avcılar, Beylikdüzü, Bahçeşehir gibi semtler dahil olmak üzere İstanbul ilinin pek çok ilçesinde faaliyetlerimizi sürdürdüğümüzü hatırlatırız!

Yaşlı Bakımı Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken 7 Sağlık Durumu

Dil >