İstanbul Bakıcı

Yaşlı Bakıcı Parası

By Ocak 15, 2019 No Comments

Yaşlı Bakıcı Parası

İlk olarak hangi özelliklere sahip bakıcı seçtiğiniz ve çalışma koşullarına göre yaşlı bakıcı parası farklıdır. Yakınlarınızın ihtiyaçları doğrultusunda talep ettiğiniz bakıcı hizmetleri özelliklere göre değişir. Örneğin; yatılı yaşlı bakıcı ile çalışmak gündüz yatılı bakıcı ile çalışmaktan daha yüksek bir ücret gerektirir.

Bu anlamda net bir fiyat belirtmek doğru olmaz. Birçok unsura göre de bakıcı ücretleri değişmekte ve özellikle bulunduğunuz şehir, semt dahi ücretlerin değişmesine önemli rol oynuyor. Büyük şehirlere oranla küçük şehirlerde yaşlı bakıcı parası daha azdır. Tercih ettiğiniz bakıcının T.C. vatandaşı veya yabancı uyruklu olması da fiyatta değişiklik yaratır. Bunların yanı sıra sizin nasıl bir hizmet istediğiniz de önemlidir. Bazı kişiler yaşlı bakıcı hizmetinin yanında ev işlerini de yapmasını talep edebiliyor. Yaşlı bakıcı, ev işlerine yardım etmek zorunda değildir. Şayet siz yapmasını istiyorsanız fiyat da ona göre artar.

Yaşlı Bakıcı Parası

Ortalama Olarak Yaşlı Bakıcı Parası Ne Kadardır?

Yaşlı bakıcı parası İstanbul’da 2.200 TL, Ankara’da 1.900 TL ve İzmir’de 1.800 TL olarak yer alıyor. Yalnız bu tutarlar net değildir. Bulunduğunuz semt, bakıcının daha önce aldığı maaş, çalışma süresine göre değişir. Ancak nitelikli bir bakıcı için en az asgari ücret ya da üzerinde bir ücret ödemeniz önemlidir. Ayrıca işe aldığınız bakıcıya sigorta da yapmanız gerekir. Bu anlamda ücreti, bakıcınız ile görüşerek bütçenize uygun bir fiyat belirleyebilirsiniz. Uzun süreli bakıcı ile çalışmak istiyorsanız yaşlı bakıcı parası ne çok yüksek ne de çok az olmaması gerekir.

Yorum Yap

Dil >