İstanbul Bakıcı

Yaşlı Bakıcı Maaşı

By Ocak 26, 2019 No Comments

Yaşlı Bakıcı Maaşı

Bakım ücretlerini etkilemekte olan bazı unsurlar yer alır. Çalıştırmak istediğiniz bakıcıdan bekledikleriniz, bakıcının özellikleri maaş konusunda önemli hususlardan biridir. Dahası yatılı veya tam zamanlı çalışma seçenekleri de farklılık gösterir. Mesela yatılı yaşlı bakıcı maaşı diğerlerine göre daha yüksektir.

Yaşlı Bakıcı Maaşını Etkileyen Unsurlar

Bakıcı tutmaya karar verdiyseniz ilk olarak ayrıntılı bir şekilde iyi bir bakıcı bulmak için araştırma yapın. Bir bakıcıda olması gerekenleri ve sizin isteklerinizi belirleyin. Çocuk gelişimi bölümünden mezun ya da psikoloji dalını bitiren kişilerin yaşlı bakıcı maaşı yüksek olacaktır. Bakıcıya ne kadar ihtiyacınız var önce bunu saptamanız gerekiyor. Eğer haftanın belli günlerinde ihtiyacınız varsa gündelik ücret olarak ödeyebilirsiniz. Yatılı yaşlı bakıcı çalıştırmayı istiyorsanız ise, daha fazla ücret ödemeniz gerekir. Fakat yabancı uyruklu yatılı bakıcılar biraz daha az ücret talep etmektedirler.

Yaşlı Bakıcı Maaşı

Yaşlı bakıcısında istediğiniz hizmet şekilleri de fiyatın değişmesini sağlar. Örnek verecek olursak bazı aileler yaşlı bakıcıların ev işlerini de yapmasını istiyor. İsteklerinizin çoğalması demek fiyatın artması demektir.

Yaşlı bakıcı maaşı en fazla İstanbul’da pahalıdır. İstanbul’u sırasıyla Antalya, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler takip eder. Tabi ki yaşlı bakıcı maaşları bakıcının özelliklerini de etkiler. Bakıcı için aylık ne kadar ödeyeceğinizi belirlemelisiniz ve az ücret vermek de çok ücret vermek de yanlıştır. Yaşadığınız bölge dahi yaşlı bakıcı maaşı için farklılık gösterir. Mesela İstanbul’da Bebek’te fiyat farklıdır, Avcılar’da fiyat farklıdır.

Yorum Yap

Dil >