Okul sonrası çocuk bakıcısı bulmak zordur. Çünkü bakıcılar genellikle tam zamanlı çalışmayı isterler. Doğru işe alma ve tarama süreci önceden tamamlanmadan, çocuklarınız için doğru bakıcıyı bulmak için kısmen şansa ihtiyacınız vardır. Nitelikli, şefkatli bir çocuk bakıcısı bulma çabalarınızı geliştirmek için bu ipuçlarını mutlaka değerlendirin. İşte, yarı zamanlı çocuk bakıcısı bulmak için ipuçları!

İş Tanımı Hazırlayın

Çocuk bakıcısı ile hedefleriniz, beklentileriniz, çalışma programınız ve diğer faktörler uygun olmalıdır. Ayrıntılı bir iş tanımı hazırlarken, aramanızı temel ihtiyaçlarınızı karşılayan adaylarla hızlı bir şekilde daraltabilirsiniz.

Gerçekçi Olun

Bazı ebeveynler, çocuklarla ve evin etrafındaki ev işlerinde ekstra yardım almak isterler. Yarı zamanlı bakıcının, hem ev işlerinizi yapmasını hem de çocuğunuza bakmasını isterseniz, bunun zor olacağını unutmamalısınız. Ancak, karşılıklı anlaşma yaparsanız her şey daha kolay olabilir.

Ulaşım İhtiyaçlarını Düşünün

Bakıcının, çocuklarınızı okuldan alması veya onları çeşitli etkinliklerine götürmesi mi gerekiyor? Bakıcınızın araca ihtiyacı varsa, güvenli, güvenilir bir arabaya ve mükemmel bir sürüş bilgisine sahip olduğundan emin olun. Birçok aile bakıcılarının aile aracını kullanmasına izin verir.

yarı zamanlı bakıcı, çocuk bakıcısı

Esnekliği Arayın

Birçok durumda, ebeveynler akşamları günden güne farklı zamanlarda işten eve gelebilirler. Sizin için durum buysa, daha sonra gerektiği gibi ve önceden haber vermeden kalabilecek bir bakıcı bulun. Yarım gün sonrasında çocuğunuza bakamayacak bir bakıcınız varsa, zor zamanlarda yardım almak için ikinci bir bakıcıyla çalışabilirsiniz.

Değerlere Dikkat Edin

Bakıcı, çocuklarınızla hatırı sayılır bir zaman geçirecek, yemek ve atıştırmalıkların hazırlanmasından, ev ödevlerine yardım etmesine ve kuralların uygulanmasına kadar pek çok konudan sorumlu olabilir. Yarım günlük sürede ev işlerinize yardım etmek istemiyorsa, bunun hesabını yapmalısınız.

Arka Plan Kontrolünü Tamamlama

Herhangi bir ciddi aday üzerinde arka plan kontrolü tamamlanmalı, referanslar ve istihdam geçmişi gözden geçirilmelidir.

Çocuklarınız için her türlü bakıcı ihtiyaçlarınızı karşılamak konusunda Firuz Bakıcı olarak her zaman yanınızda olduğumuzu hatırlatırız. Etiler çocuk bakıcısı, İstinye çocuk bakıcısı, Sarıyer çocuk bakıcısı, Beşiktaş çocuk bakıcısı gibi ihtiyaçlarınız varsa, İstanbul’un tüm semtlerinde hizmet sunduğumuzu bilmelisiniz. Etiler, Kadıköy, Bahçeşehir, Maltepe, Sarıyer, İstinye, Bebek, Kadıköy dahil olmak üzere İstanbul’un bütün semtlerinden bizlere ulaşabilir, deneyimli, eğitimli ve tam donanımlı bakıcınız ile tanışabilirsiniz!

Dil >