Yaz aylarında bebek bakımı biraz daha zorlaşır. Sıcak havaların hüküm sürdüğü bu dönemde bebeğinizin sağlığı ve huzuru için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu nedenle bebek bakınız ve siz gerekli önlemleri alarak, yaz mevsimini çocuğunuzun daha rahat atlatmasına destek olursunuz. Bir bebek bakıcısı ile çalışıyorsanız, onun da sıcak havalarda bebeğinizle özel olarak ilgilenmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Yaz, eskiden havuz kenarında kaygısız günler anlamına geliyordu. Ama anne olduktan sonra bebeğinizin güvenliğini de düşünür hale geldiniz. Aynı şekilde bebek bakıcınız da kış dönemine oranla yaz aylarında bebek bakımı konusunda daha bir özveriyle davranmalıdır. Hem bakıcınız hem de sizin için sıcak havalarda bebek bakım önerileri hakkında önemli bilgiler paylaştığımız bu yazımızı mutlaka incelemelisiniz.

sıcak havalarda bebek bakım önerileriAşırı sıcak havalarda bebeği dışarı çıkarmayın

Yeni doğmuş bir bebeği ve tüm bebekleri yüksek sıcaklıklarda dışarı çıkarmak doğru değildir. Bu nedenle aşırı sıcaklıklarda ve özellikle öğlen saatlerinde bebeğinizi dışarı çıkarmayın. Tatildeyseniz, bebeğinizin gölgede kaldığından ve sıcak havadan korunduğundan emin olun. Bebek bakıcınızla da görüşerek, öğlen saatlerinde ve sıcaklığın yüksek olduğu günlerde bebeğinizi dışarı çıkarmaması gerektiğini söylemelisiniz.

Doğru elbiseleri seçtiğinizden emin olun

Sıcak yaz günlerinde bebeğin iç mekanlarda kalması her zaman güvenlidir. Bebeğin pamuklu kıyafetler giymesi ise büyük önem arz eder. Terlemeyi önleyen ve teri emen pamuklu giysiler, sentetik kumaşlardan çok daha güvenli ve sağlıklıdır. Bakıcınızın da bunun bilincinde olması gerekir. Çocuğunuzun yaz mevsiminde rahat, gevşek, hafif ve pamuklu giymesi en doğrusu olacaktır. Ayrıca bebeğiniz açık havalarda mutlaka şapka takmalıdır. Bu şapkanın da açık renkli ve terletmeyen bir dokuya sahip olması gerekir.

Güneş kremi kullanın

Bebek bakım önerileri arasında güneş kremi kullanımı da var. Güneş kremi, bebeğinizin cildini en iyi şekilde korur. Bu nedenle, yaz ayları başta olmak üzere her mevsim boyunca bebeğinize güneş kremi uygulamalısınız. Bebek bakıcınıza da tembih ederek, dışarı çıkılması gereken zamanlarda mutlaka güneş kremini bebeğinize uygulamalısını söylemelisiniz.

Bebeğiniz yeterince sıvı almalı

Bebeğinizin alnında ter boncukları görünmüyor olsa bile, sıcak havalarda daha fazla sıvı kaybettiğini unutmamalısınız. Kızarık bir yüz, sıcak ten, hızlı nefes alma ve huzursuzluk gibi belirtiler dehidrasyonun işareti olabilir. 6 aylıktan büyük bebeğiniz ve çocuğunuzun yeterli miktarda su alması gerektiğini hatırlatalım. Yaz aylarında normalden yüzde 50 kadar fazla olacak şekilde bebeğinizin su içmesi önemlidir.

Yaz ayların bebeğinizin bakımı konusunda size en iyi şekilde destek olacak, deneyimli, eğitimli ve tam donanımlı bir bakıcıya ihtiyacınız varsa, Firuz Bakıcı ile iletişime geçebilirsiniz. Firuz Bakıcı olarak Beşiktaş bebek bakıcısı, İstinye bebek bakıcısı, Etiler bebek bakısıcı, Sarıyer bebek bakıcısı, Kadıköy bebek bakıcısı gibi kategorilerde hizmet sunuyoruz. İstanbul’un bütün semtlerinde faaliyetlerimize devam ettiğimizi hatırlatırız. Bebek bakıcısı İstanbul arayışlarınız için Firuz Bakıcı daima sizinle!

Dil >