Tüm dünyada pandemi olarak ilan edilen korona virüsü, maalesef ülkemize de ulaştı. Virüsün yayılmaması amacıyla çok sayıda tedbir alınmasının yanı sıra, bu zorlu süreci sağduyulu ve sakin bir şekilde atlatabilmek amacıyla gereken çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bizleri tedirgin eden bu virüse karşı çocuklarımızı nasıl korumamız gerekiyor? Burada önemli olan, çocuk dünyasındaki hassasiyeti göz önünde bulundurup, ona göre hareket etmeniz gerektiğidir. Bu nedenle hem bakıcıya hem de anne babalara büyük sorumluluklar düşüyor. Korona virüse karşı çocuk bakıcısı ve ebeveynler hangi önlemleri almalı inceleyelim.

Çocuğa Kim Bakacak?

korona virüs corona virüs

Ebeveynler çalışacak ise bu dönemde çocuğa kimin bakacağı belirlenmelidir. Bir aile büyüğünüz, akrabanız ya da çocuk bakıcısı alternatifler arasında yer alır. Fakat korona virüs özellikle 65 yaş üstündeki bireyler için risk oluşturduğundan dolayı, aile büyükleri yerine bir profesyonelden destek almanız, kısacası bakıcı tercih etmeniz çok daha sağlıklı ve güvenli olacaktır. Böylelikle hem büyüklerinizin hem de çocuğunuzun sağlığını korumuş olursunuz. Corona virüse karşı ne kadar bilinçli ve sağduyulu olursanız, çocuğunuzun da fiziki ve ruhsal olarak sağlıklı kalmasına o kadar yardım etmiş olursunuz.

Corona Virüse Karşı Bakıcının Alması Gereken Tedbirler

çocuk bakıcısı istanbul

Corona virüs tedbir ve korunma döneminde, çocuk bakıcısı ile süreci ortak bir şekilde yürütmelisiniz. Kriz dönemini doğru şekilde yönetmeniz, planlama yapmanız önemlilik arz eder. Bu nedenle bakıcınız ile birlikte hareket etmelisiniz. Çocuğunuza virüs ve salgınla ilgili verilecek bilgiler, yapılacak etkinlikler bakıcınız ve sizin aranızda tutarlılık göstermelidir. Korona virüs hakkında bilgi edinmek isteyen çocuk, görmezden gelinmemeli, onun anlayacağı bir dille detaylar açıklanmalıdır. Aynı şekilde tedbirler de çocuğa anlatılmalıdır. Çocuğa bu konuda cevap vermek, onun kaygısını dindirecektir. Ayrıca gereğinden fazla bilgi verilip, çocuk korkutulmamalıdır. Bakıcınız da aynı şekilde çocuğa yeterli bilgi vermelidir. Ne az ne de çok… Siz ve bakıcınız, korona virüs önlemleri kapsamında çocukta doğru bilinç oluşturmalısınız. Bu virüse karşı korunma yöntemleri çocuğa öğretilmelidir. Örneğin ellerin nasıl yıkanacağı, ağız ve diş temizliği, hapşırdığında ağzını nasıl kapatması gerektiği ve el antiseptiğinin kullanımı gibi konular çocuğa öğretilmelidir. Aynı zamanda, bakıcının ve ebeveynlerin korkusu, çocuğa hissettirilmemelidir.

Çocuğun ev ortamında sıkılmaması için farklı etkinlikler yapılmalı, oyunlar oynanmalıdır. Çocuk bir süre sosyal hayatından uzak kalacağı için büyük bir eksiklik hissetmemesi için etkili zaman geçirmesi gerekmektedir. İzole yaşamın onun psikolojisini olumsuz etkilememesi için bakıcınızın profesyonel, yaratıcı, eğlenceli ve tam donanımlı olması önemli bir ayrıntıdır.

Firuz Bakıcı olarak çocuk bakıcısı ihtiyacınızı optimum şekilde karşılayabilir, tam donanımlı profesyonel bakıcı ekibimizle yanınızda olduğumuzu hatırlatırız. İstanbul Etiler, Sarıyer, İstinye, Bebek, Kadıköy, Maltepe, Beşiktaş, Şişli, Bahçeşehir çocuk bakıcısı kategorisinde uzun zamandır hizmet veriyoruz. İstanbul çocuk bakıcısı arıyorum diyorsanız; bizlere ulaşabilir, bebek bakımı, çocuk bakımı, İstanbul dadı konusunda eğitimli ve tecrübeli bakıcınızla tanışabilirsiniz!

Çocuk Bakıcısı Seçimi İçin Önemli İpuçları

Dil >