İster yeni bir bebek bakıcısı bulmaya çalışın ya da ilk kez bebek bakıcısı arıyor olun… Durum her ne olursa olsun, güvenilir ve şefkatli bir dadı bulmanız gerekir. Çocuklarınızın güvenliği ve mutluluğu çok önemlidir, bu yüzden aceleci bir karar vermeyi göze almamalısınız. İyi bir bakıcı bulmak için aşağıdaki adımlar, size yol gösterebilir.

Referansları İnceleyin

Ebeveynler genellikle çocuk bakıcısı ararken öneri ister. Komşunuzdan, akrabalarınızdan veya arkadaşınızdan bakıcı önerisi aldıktan sonra, adayların referanslarını mutlaka inceleyin. Onlarla iletişime geçerek, bakıcı adayı hakkında merak ettiğiniz soruları kendilerine sorun.

Eldeki adayların listesini incelerken, yönlendirmenin kaynağını düşünün. Kişinin benzer yaş aralığında ve benzer kişilik tiplerine sahip çocukları var mı? Bir yaş gurubuna çok iyi bakan bir bebek bakıcısı, başka bir yaş grubuna o kadar iyi bakamayabilir. Konuştuğunuz referansların, kaç yaşında çocukları olduğunu da sormayı unutmamalısınız. Ayrıca, bir bebek bakıcısında referans kaynağının hangi nitelikleri aramış olabileceğini de göz önünde bulundurmalısınız. Çünkü her ailenin kendine özel kuralları ve istekleri vardır.

çocuk bakıcısı istanbul, bebek bakıcısı istanbulAnlamlı Sorular Sorun

Seçenekler listenizdeki birkaç bebek bakıcısına ulaşın. İlk olarak tipik sorular sorun. Örneğin fiyat, çalışma koşulları vb. Sonrasında, daha önce kaç çocuğa bakıcılık yaptığı, kaç yaş grubu ile ilgilendiği gibi sorular yöneltin. Çocuk bakıcısının evinize gidip gelmek için ne kadar zaman harcayacağını, kolay ulaşım sağlayıp, sağlayamayacağını da sorularınıza ekleyin. En önemli konulardan biri olan, temel ilk yardım eğitimi alıp almadığını da öğrenmelisiniz. İstediğiniz cevapları alabildiyseniz; bakıcı ile yüz yüze görüşmeyi teklif edebilirsiniz.

Çocuk Bakıcısını Gözlemleyin

Bir bebek bakıcısının sorularınıza verdikleri yanıtlardan memnunsanız, onu evinize davet edebilir, çocuk ile nasıl iletişim kuracağını ve çocuğunuzun tepkisini gözlemleyebilirsiniz. Bu, bebek bakıcısının çocuklarınızla nasıl anlaşacağını izlemek için iyi bir fırsattır. Çocuk bakıcısı çocuklarınızla aktif olarak oynuyor mu? Çocuklarınız onu seviyor mu? Çocuk bakıcısının davranışları etkili ve şeffaf mı? Tüm bunları gözlemlemelisiniz.

çocuk bakıcısı istanbul, bebek bakıcısı istanbulBakıcıyı İşe Aldıktan Sonra

Bakıcıyı işe aldıktan sonra ilk birkaç saat için evden sadece bir iki saat uzak durmayı planlayın. Çocuk bakıcısının yemek hazırlaması veya çocukları uyutması gerekebilir. Bakıcıya açık talimatlar verin. Uyku, oyun, yemek yedirme gibi. Örneğin, bazı çocuklar yatmadan önce meydan okurlar. Bu kısa gezintiler size çocuk bakıcısının hareket halindeki becerilerini test etme ve verdiğiniz talimatları ne kadar iyi izlediğini belirleme fırsatı sunar. Ayrıca çocuklarınız ve çocuk bakıcısı birbirlerini daha yakından tanımalarını sağlar.

İstanbul çocuk bakıcısı, İstanbul bebek bakıcısı alanında uzun zamandır hizmet veren Firuz Bakıcı, kusursuz hizmet anlayışı ile daima yanınızda! Bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız; bizlere ulaşabilir, ihtiyaçlarınız için uygun olan, donanımlı ve eğitimli bakıcınız ile tanışabilirsiniz.

Arama motorlarında ”Etiler çocuk bakıcısı, Sarıyer bebek bakıcısı, İstinye çocuk bakıcısı, Kadıköy bebek bakıcısı, Maltepe bebek bakıcısı, Beşiktaş çocuk bakıcısı, İstanbul Bebek’te bakıcı arıyorum” diye sorgulamalar yapıyorsanız; sayfamız üzerinden bizlerle iletişim kurabilirsiniz! İstanbul’un bütün semtlerinde hizmet sunduğumuzu hatırlatırız…

İyi Bir Bebek Bakıcısı Olmak İçin İpuçları

Dil >