İyi bir bebek bakıcısı olmak ve harika bir kariyer inşa etmek için bazı tüyoları mı ihtiyacınız var? Hizmet seviyenizi yükseltmek, bölgenizdeki en iyi bakıcılardan biri olmak için aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz! İşte, başarı seviyenizi yükseltecek ve yaptığınız işten gurur duymanızı sağlayacak ipuçları…

Güvenilir Olun

Çocuk bakıcısının sahip olabileceği en değerli şey güvenilirliktir. Hemen güven kazanmanız zor olabilir ama çalıştığınız ebeveynlerle ilişkinizi sağlam tutarsanız ve dürüst olursanız; kısa zamanda güven kazanabilirsiniz.

Soru Sorun

Çocuk bakımını üstlenmeden önce talimatlar alıyor olsanız bile yeterince soru sorduğunuzdan emin olun. Bazı bebek bakıcısı personeller, çok soru sordukları zaman deneyimsiz gibi görüneceklerini düşünür. Ancak çoğu ebeveyn, çocuklarını güvende tutmak için bakıcıların her türlü bilgi ile donatılmış olmalarını tercih eder.

istanbul bebek bakıcısı, istanbul çocuk bakıcısıSertifikalar Alın

İlk yardım, yabancı dil, satranç gibi sertifikalar almadıysanız; şimdi bu ve benzeri sertifikaları hemen almak için çalışmalar başlatabilirsiniz. Başkasının çocuğuna en iyi şekilde bakmak ve tüm olasılıklara hazırlanırken, aynı zamanda çocukların daha eğitimli ve donanımlı olmalarını sağlamak için daha fazla sertifikaya ihtiyacınız olabilir. Bu durum, rakiplerinizi geride bırakmanız konusunda size artı puan da sağlar.

Kuralları ve Sınırları Anlayın, Uygulayın

Bir çocuk bakıcısı olarak, tüm ebeveynlerin kurallarını ve sınırlarını uygulamakla görevlisiniz. Çoğu ebeveyn size çocuklarının düşünceleri, alışkanlıkları ve davranışları hakkında bilgi verebilir ve aynı şekilde size de kurallara uyum sağlayıp sağlayamayacağınızı sorar. Evin kurallarının üstesinden gelmek için, kurallar bütününü ve çocuğun alışkanlıklarını en iyi şekilde anlamanız önemli bir ayrıntıdır.

Dikkatli Olun

Gözleriniz her zaman çocuklarda olmalı. Etrafta bulunan potansiyel tehlikelerin de farkında olmalı ve her daim tetikte kalmalısınız. Çünkü bakmakla yükümlü olduğunuz çocuğu veya çocukları tehlikelere karşı korumak da sizin bir göreviniz. Bu nedenle dikkatli olmanız gerekir.

Rutine Sadık Kalın

Ebeveynler, yemek yeme, oyun gibi durumlar da dahil olmak üzere bir rutin isteyebilirler. Bu rutine bağlı kalmalı ve kuralları es geçmemelisiniz.

Çocuklarla Etkileşimde Kalın

Birincil işiniz çocukları güvenli ve sağlıklı tutmaktır. Aynı zamanda onları mutlu etmek, keyifli vakit geçirmelerini sağlamak ve eğitimlerini desteklemek amacıyla samimi ve eğlenceli olmalısınız.

Firuz Bakıcı olarak İstanbul çocuk bakıcısı, İstanbul bebek bakıcısı kategorilerinde uzun senelerden bu yana hizmet sunuyoruz. Bebek, Etiler, Sarıyer, İstinye, Kadıköy, Beşiktaş, Maltepe başta olmak üzere İstanbul’un hemen her semtinde çocuk bakıcısı hizmeti verebiliyoruz. Siz de ekibimize dahil olabilir, kariyerinizde dönüm noktası yaşayabilirsiniz! Bakıcı başvuru formu için tıklayınız.

Yabancı Bakıcının Avantajları Nelerdir?

Dil >