İkiz bebek bakımında zorlanıyor musunuz? Deneyimli ve eğitimli bir bakıcıdan destek alabilir, çocuklarınızın ve ailenizin hayatını kolaylaştırabilirsiniz! İstanbul’da, ikiz bebek bakımı da dahil olmak üzere; Etiler bebek bakıcısı, İstinye çocuk bakıcısı, Sarıyer bebek bakıcısı gibi birçok kategoride ve ilçede, uzun yıllardan bu yana hizmet vermekteyiz. Firuz bakıcı olarak; ikiz bebek bakıcısı konusunda bizlerden yardım talep etmek için iletişime geçebilirsiniz!

İkiz Bebek Bakımı Hakkında 7 Önemli İpucu!

ikiz bebek bakımı istinye sarıyer etiler istanbulİkiz bebek bakımı ebeveynleri bir hayli yorabiliyor. Fakat bu yazı içerisinde vereceğimiz hayat kurtaran bilgileri uygularsanız ikiz bebeklerinizin bakımını çok daha rahat bir şekilde yapabileceksiniz!

  1. İkizlerinizin günlük davranışlarını, neler yaptıklarını an ve an not ettiğiniz detaylı bir defter hazırlayın. Bebeklerinizin günlük durum takibini yapabilmeniz için bu defter oldukça önemlidir. Bu şekilde zamanla o an neye ihtiyaç duyduklarını daha rahat anlamaya başlayacaksınız.
  2. İkiz bebek bakımı konusunda beslenme sandalyesi ya da ana kucağı tarzında eşyalar en büyük yardımcınız olacaktır. Bu tarz eşyalara muhakkak bir şans verin. Memnun kalacağınıza eminiz.
  3. Toplu şekilde alışveriş yapın. Alışverişi toplu biçimde yapmanız size zamandan kazandırırken bebeklerinizin ihtiyaçlarını da anında karşılamanızı sağlayacaktır.
  4. Ayrı eşyalar kullanın. İkiz bebek bakımı konusunda ailelerin en çok zorlandığı konu eşyaların karıştırılması durumu olmaktadır. Eğer bebeklerinizin eşyalarını birbirleri ile sürekli olarak karıştırıyorsanız her bebeğiniz için farklı renk tonlarında eşyalar satın alın. Bu şekilde sorunu tamamen halledebilirsiniz.
  5. Dışarı çıktığınızda mutlaka gereksinim duyacağınız eşyaları koyduğunuz bir çanta oluşturun. Bu çanta içerisinde bez, yedek giysiler, peçete, yara bandı, su, emzik, biberon, ıslak mendil gibi şeyler olabilir. Bazı eşyalara acilen ihtiyaç duyulabilir, ikiz bebek bakımı konusunda en önemli olan şeylerden biri de acil ihtiyaçlardır. Hangi bebeğinizin ne zaman neye ihtiyaç duyacağını bildiğiniz için çantanızda bu eşyaları bulundurmanız da önem taşır.
  6. Bebeklerinizin birbirlerinden az bir süre bile olsa ayrı kaldığı anlar yaratmaya her zaman özen gösterin. İkiz bebek bakımı konusunda bebeklerin zaman zaman birbirlerinden ayrı kalmaları önemlidir. Bu zamanı uzun tutmayın. Mesela bebeklerden biri babasıyla vakit geçirirken diğeri annesiyle vakit geçirsin.
  7. Yardım istemekten hiçbir zaman çekinmeyin. Bir bebeğe bakmak bile bazen zordur. İki bebeğe aynı anda bakmak daha zor olacaktır, bu durumun kesinlikle farkındasınızdır. Annenizden, babanızdan, kardeşinizden, arkadaşınızdan ya da bir bebek bakıcısından aktif olarak yardım alabilirsiniz. Bu şekilde daha az yorulacaksınız.

İkiz bebek bakımı konusunda bu tüyoları hayatınıza geçirdiğiniz sürece asla zorluk çekmemiş olacaksınız!

Arama motorlarında, siz de ‘’İstanbul ikiz bebek bakıcısı, İstinye bebek bakıcısı, Etiler çocuk bakıcısı, Sarıyer bebek bakıcısı, Bebek İstanbul bakıcı’’ gibi sorgulamalar yapıyor ve bilgili, tecrübeli bir bakıcı arıyorsanız; bizimle iletişime geçip, bebeklerinizi güvenle emanet edeceğiniz bakıcınızla tanışabilirsiniz!

Dil >