Hasta bakıcısı hizmeti, bireylerin günlük tıbbi bakım ve vücut bakımı gibi ihtiyaçlarının ev ortamında karşılanmasıdır. Çeşitli hastalıklar ve yaşlılık sebebiyle evde hasta bakıcısı hizmeti alınabilir. Bu hizmetle birlikte hasta ve/veya yaşlı kişilerin yaşam kalitesinde artış görülür. Aynı zamanda, günlük yaşantıyı rahatlıkla devam ettirebilir hale gelirler. Sevdiklerinizin hayatını daha konforlu hale getirmek ve sağlıklı olmalarını desteklemek için bir hasta bakıcısından yardım alabilirsiniz.

Hasta Bakıcısı Hizmetinin Amaçları Nelerdir?

hasta bakıcı istanbul

Hasta bakıcısı hizmetinin amacı, tedavi ve bakımına evde devam edilen yaşlı/hasta kişilerin güvenli alanlarında yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak, onların daha sağlıklı olması için gerekli ortamı yaratmaktır. Tüm bu hizmet süresince, hastanın bakım planına bağlı kalınır. Hasta bakımı sırasında donanımlı ve eğitimli personelin sağlamış olduğu yardımlar, ilgili kişinin yaşam kalitesini artırır. Ayrıca, bağımsız bireyler olmaları için zemin hazırlanır. Bununla birlikte profesyonel hizmet, yaşlının/hastanın sağlığına destek olmakla kalmaz, bu kişilerin yakınlarının da psikolojik olarak rahatlamasını sağlar.

Kimler Hasta Bakıcısı Hizmeti Almalıdır?

istanbul hasta bakıcısıHasta bakıcısı hizmetinin geniş bir yelpazeyi kapsadığını söyleyebiliriz. Çoğu hastalık tipinde, yaşlılık durumlarında, doğum ya da ameliyat sonrasında hasta bakıcısı hizmeti alınabilir. Bir sıralama yapacak olursak:

 • Kalp ve damar hastaları
 • Kanser hastaları
 • Ameliyat sonrasında bakım ihtiyacı olanlar
 • Ortopedi ve travmatoloji hastalığı olanlar
 • Evde fizik tedavi yapmak zorunda olan kişiler
 • Bakacak kimsesi olmayan hastalar
 • Eğitimli ve profesyonel kişilerin bakımına ihtiyaç duyan kişiler
 • Diyabet hastaları
 • Akciğer ve solunum problemi olan hasta bireyler
 • Nöroloji hastaları
 • Doğum sonrasında anneler ve çocukları
 • Oksijen tedavi gören hastalar
 • İdrar sondası takma/çıkarma, yara bakımı, serum ve enjeksiyon takma gibi çeşitli tıbbi işlemlere ihtiyaç duyan hasta kişiler

Gibi kimseler hasta bakım hizmeti alabilirler.

Hasta Bakıcı Hizmetinin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

hasta bakım hizmet istanbul

Hasta bakımı hizmeti, hem hasta kişinin hem de onun ailesinin yaşamını kolaylaştırır. Mesela, her gün fizik tedavi uygulaması gereken bir yaşlı kişi, tek başına bunu yapamaz. Yanında mutlaka bir uzman birey olmalıdır. Hasta kişinin hastane kontrolüne gideceği zamanlarda kendisinin hazırlanması, hastaneye ulaşması gibi durumlar tek başına halledilemeyecek kadar zordur. Özellikle yaşlı kişinin yanında yaşayan bir yakını da bulunmuyorsa, bu işler daha da zorlaşabilir. Bu nedenle hasta bakım hizmeti ile hasta yakınlarınızı güvenli ellere emanet edebilir, onların sağlıklarına kavuşmalarını sağlamak için doğru bir adım atabilirsiniz.

Firuz Bakıcı olarak; İstanbul hasta bakıcı kategorisinde de hizmet verdiğimizi hatırlatırız. İstanbul hasta bakıcısı hizmeti için bizlerle iletişime geçebilir, hasta yakınınız için en iyi bakıcıyı bulabilirsiniz. Deneyimli, eğitimli ve işinde uzman olan personellerimiz, hasta yakınlarınıza optimum şekilde destek olur. İstanbul hasta bakıcı arıyorum diyorsanız; Firuz Bakıcı daima yanınızda! Kadıköy, Maltepe, Beşiktaş, İstinye, Bebek, Sarıyer, Etiler, Avcılar, Bahçeşehir gibi semtler başta olmak üzere İstanbul hasta bakıcısı alanında her semtte hizmet sağlıyoruz.

Yaşlı Bakıcısı Seçmek İçin Önemli İpuçları

Dil >