Ailenizle daha fazla zaman geçirmek için evden çalışıyorsanız, çocuğunuza bakmak için birine ödeme yapma fikri size avantajlı gelebilir. Evde çalışan birçok ebeveyn aslında çocuk bakıcısıyla çalışmaya devam eder. Her ailenin bakıcı tercihleri farklıdır. Çünkü ailelerin ihtiyaçları da birbirinden farklılık gösterir. Bakıcıya ayrılacak bütçe ve bakıcıya ihtiyaç duyulan zaman herkes için değişiktir. Bununla birlikte, tüm ailelerin ortak noktası olan tek şey, çocukları için en iyisini istedikleridir.

Evde çalışıyorsanız (veya bunu düşünüyorsanız), çocuk bakımına ihtiyacınız olup olmadığı sorulduğunda cevabınız muhtemelen evet’tir. Ne kadar süreli çocuk bakımı ve ne tür bir bakıcıya ihtiyaç duyulduğu aileden aileye değişir. Bunun da ötesinde, çocuklar büyüdükçe tüm bunlar aynı şekilde değişecektir.

Aileniz için ne kadar ve ne tür çocuk bakımı yapmanız gerektiğini görmek için okumaya devam edin.

Yarı Zamanlı Çocuk Bakımı

Sadece yarı zamanlı çalışıyorsanız, büyük ihtimal sadece yarı zamanlı çocuk bakımına ihtiyacınız vardır. Bununla birlikte, tam zamanlı çalışan ancak esnek programlarla çalışan bazı kişiler de sadece yarı zamanlı yardım alabilir. Serbest meslek sahibi ebeveynler genellikle çalışma saatlerini isteklerine göre azaltabilirler, böylece günün sadece bir kısmında bakıcıya ihtiyaç duyarlar.

Çalıştığınız günün saati de bir fark yaratıyor. Çocuklar uyurken akşam saatlerinde ve evde çalışan ebeveynler, yatıcı çocuk bakıcısı da tercih edebilirler. Bazı çiftler, esnek bir programa sahipse veya vardiyalı iş yapıyorlarsa, çocuk bakım görevlerini paylaşırlar ve bu da sadece yarı zamanlı yardım almayı mümkün kılar.

evden çalışanlar için bakıcı

Okul çağındaki çocuklar genellikle günde en az altı saat kadar okulda oldukları için, okul sonrasında bakıma ihtiyaç duyabilirler. Okulda çocukları olan ebeveynler sadece okuldan sonra onlarla ilgilenecek yarı zamanlı bir bakıcı ararlar.

Evde yarı zamanlı çalışan ve çocuk bakıcısı olmayan çoğu ebeveyn, aynı anda hem çalışıp hem de bir çocuğa bakmak konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Bu, çocuk büyüdükçe sorun olmayabilir ama pek çok yaş grubundaki çocuğun bakımında zorlukla yaşanabilir. Bir bebek veya yeni yürümeye başlayan bir çocukla, ebeveynler sadece çocuk uyurken çalışabilir. Okul çağındaki çocuklar bağımsız olarak oynasalar da yemek ve kişisel ihtiyaçları olabilir. Bu da çocukla ilgilenecek bir bakıcıya ihtiyaç olduğunu gösterir. Bununla birlikte, işine odaklanan bir anne-baba, çocuğa bakmakta zorlanabilir veya işini yapamayabilir. Tüm bunlardan dolayı yarı zamanlı bakıcı tercih edebilir, çocuğunuzun huzur ve güven içinde bakılmasını sağlarken, gönül rahatlığıyla işinize odaklanabilirsiniz.

Tam Zamanlı Çocuk Bakımı

Bir iş pozisyonunu tam zamanlı olarak uzaktan yürütüyorsanız, büyük olasılıkla tam zamanlı çocuk bakımına ihtiyacınız vardır. Uzaktan tam zamanlı çalışmak, büyük bir sorumluluk gerektirir. Çocuğunuz varsa ev ortamında uzun saatler boyunca verimli çalışmanız zorlaşabilir. Bu sadece çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılayıp karşılayamayacağınız değil, aynı zamanda işvereninizin beklentilerini de yerine getirip getirmediğiniz meselesidir.

Bazı evde çalışan ebeveynlerin tam zamanlı bakıcı tercih etmelerinin bir başka nedeni, her zaman evden çalışmamalarıdır. İşiniz bazen ofise gitmenizi veya seyahat etmenizi gerektiriyorsa, belirli bir çocuk bakımı düzenlemesine sahip olmak, anlaşmaya bir miktar esneklik ekleyerek bunu çok daha kolay hale getirir.

Evden çalışanlar için bakıcı ihtiyacı konusunda paylaştığımız bilgilerin sonuna geldik. İhtiyaçlarınıza uygun olan çocuk bakıcısını bulmak, işinizi düzenli bir şekilde yaparken çocuğunuzun iyi şartlarda bakılmasını da sağlamak için Firuz Bakıcı’ya ulaşabilir, sizin için uygun olan bakıcınız ile tanışabilirsiniz. Firuz Bakıcı olarak İstanbul çocuk bakıcısı ve İstanbul bebek bakıcısı konularında uzun senelerden bu yana hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Etiler, Avcılar, Sarıyer, Beşiktaş, İstinye, Bebek, Kadıköy, Maltepe gibi semtler dahil olmak üzere İstanbul’un her bir ilçesinde hizmet sunuyoruz!

Dil >