Evde yaşlı bakım hizmeti, yaşlı kişinin evinde güvenle ve sağlıklı bir şekilde yaşaması için profesyonel kişilerden destek hizmeti almasıdır. Yaşlanan ve tek başına yaşamak için yardıma ihtiyacı olan birine yardımcı olmak, bu kişilerin kronik sağlık problemleri varsa onlara destek olmak gibi görevleri bulunan yaşlı bakım personelleri, evde kısa süreli veya uzun süreli hizmet verebilirler.

Evde yaşlı bakım hizmeti nedir?

Evde yaşlı bakım hizmeti, mümkün olan en yüksek yaşam kalitesini elde etmenin anahtarı olabilir. Güvenlik, emniyet ve bağımsızlığın artırılmasını sağlayabilir. Bununla birlikte evde yaşlı bakıcısı, devam eden tıbbi bir durumun yönetimini kolaylaştırabilir, gereksiz yere hastaneye yatıştan kaçınmaya yardımcı olabilir. Bir hastalık, yaralanma veya hastanede kalıştan sonra iyileşmeye de destek olabilir. Evde yaşlı bakım hizmeti, tamamen ev konforunda ve kişisel yaşam alanında gerçekleşir.

Evde yaşlı bakım personeli neler yapar?

evde yaşlı bakım hizmeti istanbul

Yaşlı bakıcısı hizmeti almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarına göre, sunulan hizmet de farklılık gösterir. Buna rağmen, evde yaşlı bakıcılarının yerine getirmesi gereken standart görevler vardır. Yaşlı bakıcısı görevleri değiştirilebilir, azaltılabilir veya çoğaltılabilir. Evde yaşlı bakıcısı fiyatları da sunulan görev kapsamına göre değişiklik gösterir. Örneğin bir yaşlı bakıcısı hem gece hem de gündüz vakitlerinde, yani yatılı olarak hizmet sunacaksa, ücret de buna göre değişebilir. Evde yaşlı bakım hizmeti sunan personelin sorumlulukları ve yapması gerekenler:

  • Yaşlı bireyin giyinmesine yardımcı olmak,
  • Yaşlı bireyin banyo ve vücut bakım gereksinimlerinde ona destek olmak
  • Bakmakla yükümlü olduğu kişinin günlük aktivitelerini gerçekleştirmesini sağlamak
  • Onunla birlikte dışarıya çıkmak
  • Sosyal olmasını desteklemek ve yanında bulunmak
  • Gerekiyorsa, terapi ve rehabilitasyon hizmetlerine götürmek
  • İlaçlarını düzenli ve yeterli miktarda almasını sağlamak
  • Temizlik, ütü, bulaşık ve yemek gibi ihtiyaçlarını yerine getirmek

Siz de evde yaşlı bakım hizmeti almak istiyorsanız veya sevdikleriniz için yaşlı bakıcısına ihtiyacınız varsa; Firuz Bakıcı ile iletişime geçebilir, alanında deneyimli, donanımlı ve profesyonel olan bakınız ile tanışabilirsiniz! Firuz Bakıcı olarak; İstanbul evde yaşlı bakım hizmeti kategorisinde uzun zamandır hizmet veriyoruz. İstanbul yaşlı bakıcısı arıyorum diyorsanız; Firuz Bakıcı daima sizinle! İstanbul Kadıköy, Beşiktaş, İstinye, Maltepe, Etiler, Sarıyer ve Bebek gibi semtler başta olmak üzere pek çok ilçede hizmet sunabiliyoruz!

Evde Bakım Hizmetinin Faydaları

Dil >