Bir ebeveynin en zorlu görevlerinden biri, güvenilir bir bebek bakıcısı bulmaktır. Güvenilir bir bebek bakıcısı ise kalifiye ya da tecrübeli olmayabilir. Peki ebeveynler çocuklarını bırakabilecekleri güvenilir bir bebek bakıcısı nasıl bulabilirler? Ebeveynleri, güvenilir bebek bakıcıları ile buluşturan ve isteğe bağlı bir bebek bakımı hizmeti sunan Firuz Bakıcı, kapsamlı bir görüşme, belge ve referans kontrolü yapılmasını önerir. Çocuk bakıcısıyla yüz yüze görüşmek için zaman ayırarak ve çocuk bakımı alanındaki geçmişini inceleyerek, onun ne kadar deneyimli olduğunu, size ve çocuğunuzun ihtiyaçlarına ne kadar uygun olduğunu değerlendirebilirsiniz.

BAKICININ MÜSAİTLİK DURUMU

Bir çocuk bakıcısı ile görüşmeden önce anlamaya çalışmanız gereken ilk şey, ona ihtiyaç duyduğunuzda müsait olup olmayacağıdır. Diğer bir deyişle, bebek bakıcısı için birine ihtiyacınız varsa ve sadece ara sıra sizin için bebek bakıcısı olabilecek birini almak istiyorsanız, normalde ne zaman bebek bakıcılığı yapabileceğini öğrenin. Örneğin, Pazar günleri birine ihtiyacınız varsa ve bakıcı adayı da hafta sonları müsait olmuyorsa, muhtemelen o aday işe yaramayacaktır.

EVİNİZE YAKINLIK

Evinize bir saatten fazla uzaklıkta yaşayan bir bebek bakıcısı uzun vadeli çalışmayacaktır. Size yakın yaşayan, hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz birine ihtiyacınız var. Bebek bakıcısı gece geç saatlere kadar evinizde kalacaksa, bu özellikle önemlidir. Bu nedenle evinize yakın oturan bir bebek bakıcısı ile çalışmanız çok daha doğrudur.

DENEYİM

Her bebek bakıcısının kendine özgü bir geçmişi vardır. Bazıları anne olduğu için bebek-çocuk bakımı konusunda oldukça deneyimlidir. Bazı bebek bakıcıları hem eğitimlidir hem de çocuk sahibi olmadan bebek bakımı konusunda tecrübelidir. Bir bakıcının deneyimi ve eğitiminin olması, size ekstra avantajlar sunar.

İLK YARDIM EĞİTİMİ

Hedefe bağlı olarak birçok farklı türde ilk yardım kursu ve sertifikası bulunmaktadır. Ancak çocuk bakımı, özellikle bebek bakıcıları ve dadılar için, pediatrik bir ilk yardım eğitimi önem arz eder. Çocuk bakımı konusunda profesyonel olan kişilerin çoğunda, halihazırda pediyatrik bir ilk yardım sertifikası vardır. Bu, bir kişinin çocuk bakımı konusunda ne kadar ciddi olduğunu değerlendirmenin başka bir yoludur.

GÖRÜŞME SIRASINDA İLETİŞİM

Çocuk bakıcısının talimatları hızlı bir şekilde alma ve hem sizinle hem de bebeğinizle iyi iletişim kurma yeteneğine sahip olduğundan emin olmalısınız. Bunu anlamanın en iyi yolu, görüşme sırasında dinleme becerilerini test etmektir. Kısa bir süre içinde ona çok fazla bilgi vermeye çalışın ve nasıl tepki verdiğini görün.

doğru bakıcı seçimi

REFERANS KONTROLLERİ

Bir bakıcı adayı ile çalışmaya başlamadan önce, mutlaka referans kontrolü yapmalısınız. Böylece, önceki deneyimleri hakkında gerçek bir bilgi edinmiş olursunuz. Bunu yapmanız, bakıcı seçiminizi daha kolay ve etkili bir şekilde tamamlamanız konusunda fayda sağlar.

Doğru bakıcı seçimi için Firuz Bakıcı daima sizlerle! İstanbul çocuk bakıcısı, İstanbul bebek bakıcısı alanlarında uzun yıllardan bu yana profesyonel hizmet sağlıyoruz. Etiler çocuk bakıcısı, İstinye bebek bakıcısı, Sarıyer çocuk bakım hizmeti, Kadıköy çocuk bakıcısı, Beşiktaş bebek bakıcısı gibi alanlarda tüm ihtiyaçlarınız için bizlerle iletişime geçebilir, deneyimli ve eğitimli bakıcınızla tanışabilirsiniz. İstanbul’un bütün semtlerinde hizmet sunduğumuzu hatırlatırız!

Dil >