İstanbul Bakıcı

Çocuk Bakıcısı Ne Zaman İşe Başlamalı?

Çocuk Bakıcısı Ne Zaman İşe Başlamalı?

Anne, iş hayatına başlamadan önce çocuk bakıcısı arayışını artık sonlandırmalıdır. Çünkü çocuğunuzu emanet edeceğiniz bakıcıya çocuğunuzun alışması biraz zaman alabilir. Bu sebeple anne ile bakıcı çocuğa bir süre baktıktan sonra çocuk, bakıcıya alışır ve anne rahatlıkla iş hayatına geri dönebilir. Çocukların en önemli ihtiyaçlarını hoşgörü ile yapabilecek kişilerle çalışmaya özen göstermelisiniz.

Bakıcı, işe başlamadan önce mutlaka referansları ile irtibat kurarak ön bilgi edinmelisiniz. Çocuk bakıcısının, ailesi ile de görüşerek fikir sahibi olmaya çalışabilirsiniz. Dürüstlük her zaman önemlidir bu anlamda bakıcının istenmeyen durumlar karşısında tutumunu gözlemleyin.

Akşamları işten geldikten sonra çocuğunuzun davranışları bakıcı ile olan ilişkisini yansıtır. Çocuklar siz eve gelince bakıcıya kötü davranabilir. Bu durum sizi hemen telaşa düşürmesin, sizi özlemesinden dolayı bu gibi tepkiler vermesi normaldir. Eğer siz yokken çocuk bakıcısı ile mutlu oluyorsa ortada herhangi bir problem yoktur. Siz yokken huzursuzluk yapıyor ve siz geldiğinizde de devam ediyorsa bakıcıyla birlikte bu konuyu ele almanız gerekir.

Çocuk Bakıcısı Ne Zaman İşe Başlamalı

Kamera Sistemi ile Kontrol Edebilirsiniz

Aileler işe gittiklerinde çocuklarının bakıcı ile gün içinde neler yaptığını eve kamera yerleştirerek kontrol etmektedir. Bu durum çok fazla tavsiye edilmez. Bunun yerine gün içinde bakıcı ile iletişime geçerek çocuğunuz hakkında bilgiler edinmek daha doğrudur. Eve yerleştirilen kameralar bakıcı üzerinde bazı olumsuz duygular oluşmasına neden olabiliyor. Bu da işten ayrılmasına kadar gidebiliyor ve kimse sürekli olarak bakıcı değişikliği yapmayı istemez.

Çocuk bakıcısı hizmetleri konusunda Zekeriyaköy, Bahçeşehir, Sarıyer, Florya, Göktürk gibi İstanbul’un çoğu semtinde bu anlamda yardım sağlayan kuruluşlar mevcuttur.

Yorum Yap

Dil >