İş hayatının verdiği meşguliyet nedeniyle ya da başka bir sebepten ötürü bebeğinize bakıcı arıyor olabilirsiniz. Herkese güvenemiyorum, doğru bakıcıyı nasıl bulurum? Bakıcı iş ilanı hazırlarken nelere dikkat etmeliyim? Gibi soruların cevaplarını arıyorsanız doğru yerdesiniz. İşte bakıcı iş ilanı hazırlarken dikkat etmeniz gereken 5 önemli nokta…

1. İlanda Her şey Net Olmalıdır

İlanı inceleyecek olan bakıcı, ilanınızdan her şeyi net bir şekilde anlayabilmelidir. Beklentilerinizi içtenlikle aktarmaya çalışın. Tutarlı bir ilan faydalı sonuçlar getirecektir. Aradığınız bakıcının mesleki açıdan yeterliliklerini, kişisel özelliklerini, ödeyebileceğiniz ücreti, yaşadığınız yeri ilanınıza yansıtmayı unutmayın. Çocuğunuzun herhangi bir hastalığı varsa bunu da mutlaka ama mutlaka belirtin.

2. Aradığınız Bakıcı Özelliklerini Net Şekilde Belirtin

Herkesin bakıcı tanımı farklı olabilir. Bazı kişiler bakıcının kötü alışkanlıkları olup olmadığını bile merak edebilir. Örneğin alkol ya da sigara kullanımı sizin için çok büyük bir problemse bunu belirtmeniz gerekir. Sonuçta karşı taraf da bu ve bunun gibi durumlara göre ilanınıza başvuracaktır.

çocuk bakıcısı iş ilanı

3. Bakıcının Çalışma Koşullarından Bahsetmeyi Unutmayın

Bakıcı yarı zamanlı mı yoksa tam zamanlı mı çalışacak, sizinle beraber mi yaşayacak yoksa gün içerisinde birkaç saat mi evinizde bulunacak? Tüm bu soruları yanıtlayan bir bakıcı ilanı hazırlamaya özen gösterin. Bu durum çok önemlidir. Bunları bilmek bakıcının en doğal hakkıdır.

4. Verebileceğiniz Maaş Aralığını Belirtin

Bakıcı ilanınıza başvururken muhtemelen alacağı maaşın miktarını da merak edecektir. Bunu belirlemeniz büyük önem taşıyor. Piyasanın altında bir meblağ belirtirseniz çok başvuru almayabilirsiniz. Fakat piyasaya uygun olan bir miktar belirtmeniz birçok başvuru almanızı sağlayabilir.

5. İlanda Kendinizle Alakalı Bilgilerden de Söz Edin

İlanınıza başvuracak kişi sizinle alakalı bazı şeyleri merak edecektir. Örneğin ne iş yaptığınızı, nerede ikamet ettiğinizi, günün kaç saati evde olmayacağınızı ve bu tarz durumları merak edecektir. Kısa ve öz şekilde kendinizi tanıtırsanız çok daha faydalı bir bakıcı iş ilanı hazırlamış olursunuz.

Çocuğunuz için en iyi bakıcıyı bulmak istiyorsanız, Firuz Bakıcı ile iletişime geçebilirsiniz. Deneyimli, eğitimli ve tam donanımlı çocuk bakıcısı çalışanlarımızla daima hizmetinizdeyiz. İstanbul çocuk bakıcısı, İstanbul bebek bakıcısı konularında uzman olan profesyonellerimiz ile İstanbul’un neresinde olursanız olun hizmet sunuyoruz! Beşiktaş bebek bakıcısı, Beşiktaş çocuk bakıcısı, Etiler bebek bakıcısı, Etiler çocuk bakıcısı, İstinye bebek bakıcısı, İstanbul Bebek’te bakıcı, Sarıyer çocuk bakıcısı, Sarıyer bebek bakıcısı, Kadıköy çocuk bakıcısı, Kadıköy deneyimli çocuk bakıcısı gibi pek çok kategoride uzun yıllardan bu yana faaliyet sunduğumuzu hatırlatırız!

Dil >