Çocuk Bakıcısı

Çocuk Bakıcısı Hizmetleri

By Ocak 10, 2019 No Comments

Çocuk Bakıcısı Hizmetleri

Çalışan aileler için büyük bir problem olan bakıcı seçimleridir. Aileler, bakıcı ararken bazı özellik ve niteliklere büyük önem veriyor. Çocuklarının bakımı konusunda üzerine titreyen ebeveynler, tanımadıkları birine çocuklarını emanet ederken büyük kaygı yaşarlar.

Çoğu zaman çalışan ailelerin çocuklarına aile büyükleri bakar. Ancak her zaman bu durum geçerli olmamakla birlikte bazı durumlarda da aile bağlarının zarar görmesine neden olabiliyor. Uzmanlara göre bebekler, 3 yaşına kadar anneyle büyümesi konusunda tavsiye de bulunsalar dahi maalesef yaşam şartları buna her zaman elverişli olmuyor.

Çocuklarını ev ortamından uzak kalmasını istemeyip kreşe göndermeyen ailelerin tek çaresi çocuk bakıcısı aramak oluyor. Çocuk bakıcısı bulunsa bile annelerin aklında hep bir soru işareti aklıyor. Bu soru işaretlerini ortadan kaldırabilmek için sizlere çocuk bakıcısı hizmetlerinde nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında bazı ipuçları paylaşalım;

Çocuk Bakıcısı Hizmetleri

Çocuk Bakıcısı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak bakıcınızın güler yüzlü olmasına dikkat edin. Yüzü asık, mimiklerini kullanmayan kişileri tercih etmeyin. Bakıcının deneyimlerine ağırlık verin ve tercih edeceğiniz bakıcının kesinlikle çocuk gelişimi eğitimi almış olmasına özen gösterin. Sizden yaşça çok büyük kişileri bakıcı olarak tercih etmemeye çalışın. Sizin kriterlerinizin hepsine onay veren kişilerden uzak durun. Çünkü bu kişiler ani karar vererek işlerinden çabuk sıkılma durumu yaşarlar. Dolayısıyla kendine güvenen, emin kişilerden çocuk bakıcısı seçmeniz önemlidir.

Kesinlikle aile yapınıza uygun olan kişiler tercih edin. Diğer türlü, bakıcı ile aranızda büyük sorunlar ortaya çıkabilir. En önemlisi bakıcının sigara ve alkol kullanıp kullanmadığını öğrenin.

Çocuk bakıcısı hizmetleri, İstanbul’da başta Florya, Bahçeşehir, Zekeriyaköy, Göktürk Sarıyer olmak üzere birçok semtinde faaliyet gösteren merkezler yer almaktadır. Size en uygun olan çocuk bakıcısını bulmanızda destek sağlayacaklardır.

Yorum Yap

Dil >