Tercih ettiğiniz bakıcının, çocuğunuzun bakımı dışında kişilik gelişimini de desteklemesi önem arz eder. Bunu yapabilmesi adına bakıcınızın yeteri kadar donanımlı olması gerekmektedir. Kişisel ve mesleki açıdan yeterli olan bakıcı, çocuğunuza daha faydalı olur. Sakin, sabırlı, şefkatli ve anlayışlı olmasına ek olarak, çocuk gelişimine de katkı sağlaması, büyük bir avantajdır. Bir çocuk bakıcısı, çocuğunuzun kişilik gelişimine katkı sağlayabilmesi ise bazı püf noktalara dikkat etmesi ve belli başlı kriterleri karşılaması gerekir.

Çocuk Bakıcısı ve Çocuğun Kişilik Gelişimi Hakkında Önemli Bilgiler

çocuk bakıcısı

Bakıcınızın, çocuk gelişimi hakkında eğitim almış olması veya bu alandaki kurs/seminer vb eğitimleri tamamlamış olması, çocuğunuz için büyük bir avantajdır. Bir çocuğun gelişim evrelerini bilen çocuk bakıcısı, çocuğunuzun istek ve davranışlarını en iyi şekilde yorumlayabilir. Aynı zamanda çocuğunuzun ihtiyaçlarını da kısa süre anlayabilir.

Çocuklar, iyi birer gözlemci olduklarından dolayı bakıcınızın doğru rol model olması gerekir. Çünkü çocuklar çevrelerindeki insanları iyi bir şekilde gözlemleyip, taklit ederken aynı zamanda da hayatı öğrenirler. Çocuk bakıcınızın zararlı alışkanlıklarının bulunmaması, pozitif bir üsluba sahip olması, düzgün diksiyon ve gerekli hijyen kurallarını bilmesi gibi durumlar, çocuğunuzun kişilik gelişimini etkiler ve şekillendirir.

Her çocuğun kişilik gelişim döneminde engebeli zamanlar olabilir. Öfke, inatçılık ya da sebepsiz ağlama gibi haller bakıcıyı zorlayabilir. Böyle dönemlere karşı hoşgörülü olan bir bakıcı, çocuğunuzun psikolojisine zarar vermez ve ona pozitif yaklaşım göstererek, rahatlamasına olanak sağlayabilir.

çocuk bakıcısı

Çocuk bakıcısı, bakmakla yükümlü olduğu çocuk ya da çocuklarla sağlıklı bir bağ kurmalıdır. Bu nedenle çocuğunuzun duygusal ihtiyaçlarının da farkında olup, uygun bir davranış sergilemelidir. Örneğin oyun oynamak, çocuk ile bakıcı arasında güçlü bir bağ kurulmasına zemin hazırlar. Çocuk bakıcısı arayışınızda, bakıcı adayının oyun konusunda bilgili olmasına dikkat etmeniz, bir diğer önemli ayrıntıdır.

Çocuk bakıcısı arıyorum diyorsanız ve çocuğunuz için eğitimli, tam donanımlı, tecrübeli bakıcılarla tanışmak için Firuz Bakıcı ile iletişime geçebilirsiniz. Firuz Bakıcı olarak İstanbul çocuk bakıcısı ve İstanbul bebek bakıcısı alanlarında uzun yıllardan beri faaliyetlerimize devam ettiğimizi hatırlatırız. İstanbul çocuk bakımı konusunda Etiler, Kadıköy, İstinye, Beşiktaş, Bebek, Sarıyer, Maltepe, Bahçeşehir, Şişli, Avcılar başta olmak üzere her semtte hizmet sunuyoruz!

Korona Virüse Karşı Çocuk Bakıcısının Alması Gereken Önlemler!

Dil >