Yeni ebeveynler olarak, çocuğunuzu ne zaman bakıcıya bırakacağınız konusunda sıkışmış ve çaresiz hissedebilirsiniz. Firuz Bakıcı olarak, çocuğunuzu bakıcıya emanet etmeniz gerektiğine dair net doğru ve yanlış zamanlar olmadığını biliyoruz. Bir aile için doğru olan başka bir aile için doğru olmayabilir. Bu nedenle daha fazla kafa karışıklığı yaşamanız gayet normal.

Herkes yeni anne-babalara fikir vermeyi sever. Arkadaşınızın, iki yaşına kadar bebeğinizin yanında kalmanız gerektiğini söylemesi ya da annenizin, diğer çocuklarla hep birlikte sizin bebeğinizin de büyüyebileceğini dile getirmesi, aklınızı iyice karıştırabilir.

Çocuğunuzu birkaç saat da olsa bakıcıyla bırakmaya hazır olduğunuzu hissettiğiniz an, sizin için doğru zamandır. Bebeğiniz birkaç aylık olsa da arkadaşlarınızla dışarı çıkmak için bakıcınızdan destek almak istiyorsanız, bunu yapabilirsiniz. Bebeğinizi bakıcıya bırakmanın asgari yaş sınırı yoktur. Bu tamamen sizin kararınıza, ihtiyaçlarınıza ve yaşam biçiminize bağlı. Güvenebileceğiniz bir çocuk bakıcısı arıyorsanız; Firuz Bakıcı daima yanınızda!

Ayrılmak, Ebeveynler İçin Çocuklardan Daha Zordur

Çocuğumu Ne Zaman Bakıcıya Bırakmalıyım?Bebeğinizin ağlamaları veya küçük çocuğunuzun bluzunuza yapışabileceği göz önüne alındığında, onu bakıcınızla bırakmanın, sizin için zor olduğunu düşünmeniz normal. Bu konuda Oscar performansına layık olan çocuklara rağmen, ebeveynler için daha zordur onları bakıcıya emanet etmek. Kendinizi yargılayabilir ya da bakıcınızın dikkatli olup olmadığı konusunda endişeye kapılabilirsiniz. ”Acaba çocuğum yeterince doyacak mı, üzülecek mi, bakıcıyla kaldığı için kendisini nasıl hissedecek?” Her ebeveyn gibi sizin de bu tarz sorularla boğuşmanız oldukça doğal. Bakıcınızın işe ilk başladığı zamanlarda kendinizi gergin hissedebilirsiniz. Öte yandan büyük bir heyecan duygusu da yaşarsınız. Kendinizi anlamaya ve bakıcıya alışmaya başlamanın ilk adımı budur. Artık gönül rahatlığı ile bakıcınıza çocuğunuzu teslim ettiğinize göre, sosyal yaşamınızı veya kariyerinizi yeniden inşa edebilirsiniz.

Çocuk Bakıcısı İçin En Doğru Zaman

Çocuğumu Ne Zaman Bakıcıya Bırakmalıyım?Çocuğunuzu bir çocuk bakıcısı ile bırakmanın sabit zamanı olmamakla birlikte, ne kadar erken bu işe girişirseniz, bebeğiniz ve aileniz açısından o kadar iyi olur. Bakıcı ile çocuk arasında güven duygusunun gelişmesi çok erken dönemlerde olursa, her şey çok daha kolaylaşır. Siz de profesyonel, deneyimli bir bebek bakıcısı arıyorsanız; İstanbul bebek bakıcısı, çocuk bakısı, dadı, yenidoğan bakıcı alanlarında yıllardır hizmet sunan Firuz Bakıcı olarak bizlerden destek alabilirsiniz. Böylece, bakıcı seçimi hakkında aklınızdaki soru işaretlerinden kurtulabilir, alanında uzman kişilerle çalışma fırsatı elde ederek, çocuklarınızın refahı ve mutluluğu için doğru zamanda doğru bir adım atmış olursunuz.

Bebek Bakıcısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dil >