Bir çocuk bakıcısı ile bebek bakıcısı, aynı işi yapıyor gibi gözükse de aslında her ikisi de birbirinden farklı görevlere sahiptir. Daha önce bebek bakımı konusunda deneyimi ve bilgisi olmayan bir çocuk bakıcısı, bebeğinizin neye ihtiyacı olduğunu tam olarak bilmeyebilir. Aynı şekilde, iş deneyimi sadece bebek bakımı olan personeller ise çocuğunuzun ihtiyaçları konusunda yetersiz kalabilir. Aslında en iyi bakıcı, hem çocuk bakımı hem de bebek bakımı konusunda deneyimli, ilgili ve her yaştan çocuğa karşı sevgi duyan kişilerdir.

Çocuk ve bebek bakıcılarının birbirinden kesin olarak ayrılan görev ve sorumlulukları mevcuttur. Siz de bakıcı seçimi yaparken, personel adaylarının deneyimlerini göz önünde bulundurmalısınız. Bakıcı arayışınızda en doğru kararı vermek için Firuz Bakıcı olarak bizlerle iletişime geçebilir, profesyonel destek alabilirsiniz. İstanbul Etiler, Maltepe, Sarıyer, İstinye, Bebek, Şişli, Avcılar, Kadıköy başta olmak üzere hemen her ilçede faaliyet gösterdiğimizi hatırlatırız!

Bebek Bakıcısı ile Çocuk Bakıcısının Farkları

bebek bakıcısı çocuk bakıcısı istanbulÖncelikle, bir çocuk bakıcısıyla bebek bakıcısı arasındaki temel fark hiçbir zaman ücret değildir. Bu tamamen sağlanan bakım türüyle ilgilidir. Bebek bakıcısı tüm gün bebeğinizle ilgilenir. Bu nedenle, onun bakımından genel gelişimine kadar her konuda katkı sağlar. Çocuk bakıcılarının ise yükleri biraz daha hafif olmakla birlikte, çocuğunuzun fiziksel ve duygusal refahından sorumlu olurlar. Bu, çocuk bakıcısının günün herhangi bir zamanında onunla oyun oynamayacağı veya ona kitap okumayacağı anlamına gelmez. Fakat, çocuğunuza örneğin sayıları öğretmekle yükümlü değildir. Çocuk bakıcısı, sadece çocuğunuzun güvenli, huzurlu ve mutlu olmasını sağlar.

Bir bebek bakıcısı, konuşmayı bilmeyen bir bebeğin ya da yenidoğan bebeğin ihtiyaçlarını kolayca anlayabilir. Onun hareketlerinden veya ağlamasından ne istediğini bilir. Daha önce bebek bakıcılığı yapmamış bir birey, bebek bezi değişimi konusunda tecrübesiz olduğundan, çocuğunuzun bu tarz ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanabilir. Belki de mama konusunda bile sorunlar yaşayabilir. Ancak, bebek bakımından uzman olan, yeterince donanımlı ve bilgili bebek bakıcıları ise çocuk bakıcılardan bu yönleriyle ayrılırlar.

Bu yüzden çocuğunuza veya bebeğinize bakıcı ararken, adayların referanslarını iyi analiz etmeli, daha önce kaç yaş grubuyla ilgilendiklerini bilmelisiniz. Bizim önerimiz ise hem bebek bakıcılığı hem de çocuk bakıcılığı yapmış olan bir adayı tercih etmenizdir.

”Bebeğime bakıcı arıyorum, çocuğuma bakıcı arıyorum” diyorsanız; Firuz Bakıcı daima yanınızda!

Çocuğumu Ne Zaman Bakıcıya Bırakmalıyım?

Dil >