Firuz Bakıcı olarak; İstanbul çocuk bakıcısı ve İstanbul bebek bakıcısı gibi kategorilerde uzun yıllardan bu yana hizmet veriyoruz. Bu yazıda, bilgi ve tecrübelerimize dayanarak, bebek bakıcısı seçerken dikkat etmeniz gerekenler hakkında önemli bilgiler sunuyoruz. Bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız; yazımızı sonuna kadar incelemenizi tavsiye ediyoruz. Tıpkı, evde yaşlı bakım hizmeti almadan önce analiz yapmanız gereken bazı ayrıntılar olduğu gibi, bebek bakıcısı seçerken de atlamamanız gereken noktalar bulunuyor.

Bebek Bakıcısı Seçerken Şunları Unutmayın!

bebek bakıcısı etilerBir bebek bakıcısıyla görüşme zamanı geldiğinde, adayları elemek ve doğru kişiyi bulmak göz korkutucu olabilir. Temel nitelikleri belirledikten ve görüşmeleri tamamladıktan sonra, basit bir kontrol listesiyle favorilerinizi tekrar gözden geçirebilirsiniz.

  • Referanslar: Referansları kontrol etmek, bebek/çocuk bakımı adaylarının işe alım sürecinde en önemli adımdır. Bakıcı adayları tarafından sizlere sunulan referanslarla gereken görüşmeleri yapmalısınız. Geçmişte bakıcının hizmet sunduğu aileler sizin ailenizle benzer özelliklere mi sahip? Çocuklar aynı yaşta mı? Bakıcıdan istediğiniz görev ve sorumluluklar benzer mi? Görüşme neticesinde bu tarz konuları da dikkate almalısınız.
  • Mülakat cevaplarını analiz edin: Siz ve aileniz için en önemli sorulara, en çok beğendiğiniz yanıtları işaretleyin. Hepimizin standart mülakat soruları vardır. Ancak, her bir ailenin kendine, çocuğuna ve ailesine özel bakım ihtiyaçları olabilir.
  • Çocuğunuzun özel ihtiyaçlarını giderebilecek adayları seçin: Bebeğinize uzun saatler boyunca bakabilecek, ona zaman ayıracak bir bakıcı arıyorsanız, adayları da buna göre değerlendirmelisiniz. Çocuğunuzun küçük yaşlardan itibaren  yabancı dil öğrenmesini istiyorsanız, yabancı dil bilgisi yüksek olan bir bebek bakıcısı seçmelisiniz. Bu konuda Filipinli bakıcı tercih etmenizi öneriyoruz.
  • Test yapın: Bakıcı adayının, bebeğinizle etkileşimini izleyin. Bebeğinizle nasıl bir bağlantı kuracağını anlamak için etkileşimlerine odaklanın.
  • Hislerinize güvenin: Bir bebek bakıcısı seçerken, adayların özgeçmişi sizi etkilese de içinizden bir his onu seçmemenizi söylüyorsa, içgüdülerinizin sesine kulak verin ve başka bir adaya yönelin!

Bebek bakımı ya da çocuk bakımı konusunda destek alma planınız varsa, siz de ‘’İstanbul Sarıyer bebek bakıcısı, İstanbul Etiler bebek bakıcısı, İstanbul İstinye çocuk bakıcısı’’ gibi kategorilerde Google üzerinden detaylı araştırmalar yapıyorsanız; bizimle iletişime geçebilir, profesyonel hizmet sağladığımız şanslı müşterilerimizden biri olabilirsiniz!

Dil >