Bir bakıcı ile çalışmak hem çocuğunuza hem de ailenize birçok avantaj sunar. Bu alanda profesyonel olan personelden destek almanız; iş yerinizdeki performansınızdan çocuğunuzun mutlu bir vakit geçirmesine kadar her alanda etkilidir. Çocuğunuzu veya yaşlı yakınınızı işinde uzman olan kişiye emanet etmeniz, onların kaliteli bakım hizmeti almasını sağlar. Fakat, bakıcınızdan istediğiniz verimi elde edemezseniz, onunla yolları ayırmanız gerekebilir. Bakıcı değişimi hakkında diğer bilgiler, yazımızın devamında sizlerle!

Sık Olarak Bakıcı Değiştirmemek İçin Yapılması Gerekenler

Sık bakıcı değiştirmemek için, ilk adımda titiz davranmanız gerekir. Nasıl bir bakıcıya ihtiyacınız olduğunu gerekirse not edin ve kriterlerinizi belirleyin. Çocuk bakımı veya yaşlı bakımı konusunda bireylerin ihtiyaçlarını da aynı şekilde netleştirin. Görev tanımı ne kadar açık olursa, bakıcı adaylarını eleme ve doğru bakıcıyı bulma şansınız o kadar artar. Bununla birlikte doğru bakıcıyı bulmak için;

  • İlk görüşmeye tam anlamıyla hazırlıklı gidin
  • Gereksinimlerinizi ve beklentilerinizi net olarak ifade edin
  • Bakıcı adaylarının kendilerini ifade etmelerine imkan tanıyın
  • Bakıcı adaylarının eğitimleri, deneyimleri ve yeterliliklerini öğrenin
  • Uzun süreli çalışma konusunda hemfikir olmadığınız adayları eleyin

Bakıcı Değişiminin Olumsuz Etkileri Neler?

bakıcı değişimi, bakıcı istanbulSık sık bakıcı değiştirmemek için sizin için en iyi olan adayı bulmanız önem arz ediyor. Bu yüzden profesyonel ve deneyimli olan kişi ve kurumlarla çalışmanızı tavsiye ederiz. Bakıcı değiştirmenin olumsuz etkileri ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Sık aralıklarla bakıcı değiştirmek yaşlı bireyde veyahut çocuğunuzda/bebeğinizde kaygı ve stres yaratabilir.
  • Çocuğunuzda/bebeğinizde bağlanma sorunları ortaya çıkabilir. Aynı zamanda çocuğunuz bundan dolayı kendisini suçlu hissedebilir veya ailesinin onu terk edeceği korkusu yaşayabilir.
  • Bakıcı bulma süreci zor ve yorucudur. Bu işlemlerin fazlaca tekrarlanması işlerinizi, günlük yaşamınızı aksatabilir ve sizi yorabilir.
  • Her yeni bakıcıyla yeni bir düzene başlamanız, birbirinize alışmanız zaman gerektirir.

Tüm bunlardan dolayı, sizin ve aileniz için en iyi bakıcıyı bulmanız konusunda Firuz Bakıcı olarak daima yanınızdayız! İstanbul yaşlı bakıcısı, İstanbul bebek bakıcısı ve İstanbul çocuk bakıcısı kategorilerinde uzun senelerden bu yana faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bakıcı arıyorum diyorsanız; Levent, İstinye, Maltepe, Bebek, Kadıköy, Beşiktaş, Sarıyer, Etiler gibi semtler başta olmak üzere İstanbul’un tüm ilçelerinde hizmet verdiğimizi hatırlatırız!

Çocuğun Kişilik Gelişiminde Bakıcının Rolü

Dil >