Çocuklarınız için doğru bebek bakıcısını veya dadıyı bulmak, kolay olmayabilir. Düşünmeniz gereken çok fazla konu vardır. Genellikle aileler başlangıçtan itibaren uygun olmayan adayları tanımak için zaman harcarlar. Bakıcı aramaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken üç önemli konudan söz edelim.

İster inanın ister inanmayın, bakıcı araştırması pürüzsüz, hatta hoş bir süreç olabilir. Bu tamamen stratejinizle alakalıdır. Bakıcı aramanıza başlamadan önce, kendi sınırlarınızı ve esneklik alanlarınızı net bir şekilde anlamanız biraz zaman alabilir. Bu üç faktörle başlayın ve doğru bebek bakıcısı veya dadı arayışınızı daha verimli ve daha az stresli olacak şekilde tamamlayın:

1. Kişisel ihtiyaçlarınız

bakıcı istanbulPart time mı full time mı çocuk bakıcısı mı arıyorsunuz? Çocuklarınızı her gün okuldan almak için düzenli bir bebek bakıcısına mı ihtiyacınız var? Sadece hafta sonları için yardım mı arıyorsunuz? Sizin için ideal bebek bakıcısı yemek yapmalı mı? Ev ödevi yardımı veya yaratıcı oyuna odaklanabilecek bir bebek bakıcısı ister misiniz? Ne kadar süre bir bakıcıya ihtiyacınız var? 1 yıl mı? 2 yıl mı?

Bakıcı aramanıza başlamadan önce, belirli iş sorumluluklarını özetleyin, pazarlık edilebilir ve pazarlık edilemez gereksinimlerinize karar verin. İdeal bebek bakıcısı gereksinimlerinizde biraz esneklik, aday havuzunuzu büyük ölçüde genişletebilir.

2. Başlangıç ​​tarihiniz

bakıcı istanbulBakıcı bulmak için iki gün, iki hafta veya iki ayınız var mı? Kesin bir başlangıç ​​tarihiniz var mı, yoksa esneklik yapılabilir mi? Bakıcı aramasına birkaç hafta önceden başlamak idealdir. Çoğu aday hemen başlayacak pozisyonları arar. İhtiyaçlarınız çok spesifikse (örneğin, üç dil bilen bir bakıcı veya haftada 15 veya daha az saat çalışabilecek bir bebek bakıcısına ihtiyacınız varsa), bakıcı aramanıza mümkün olduğunca önceden başlayın.

3. İdeal bütçeniz

Bütçenizi net olarak belirledikten sonra bakıcı adaylarını talep ettikleri ücrete göre eleyebilir veya değerlendirebilir. Uygun fiyat avantajlarından faydalanmak için bir ajanslar çalışmanız, çok daha ekonomik olacaktır. Böylece bütçenizin dışına sapmadan, ihtiyaçlarınızı karşılayan profesyonel bakıcınızla çalışabilirsiniz.

Firuz Bakıcı olarak; İstanbul bebek bakıcısı, İstanbul çocuk bakıcısı ve Filipinli bakıcı alanlarında uzun yıllardan bu yana faaliyet gösteriyoruz. Beşiktaş, Etiler, Kadıköy, İstinye, Bebek, Sarıyer, Avcılar, Bahçeşehir, Maltepe gibi semtler başta olmak üzere İstanbul’un bütün ilçelerinde hizmet sunduğumuzu hatırlatırız! Çocuk bakıcısı ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçebilir, kusursuz hizmet avantajlarından faydalanabilirsiniz.

İyi Bir Çocuk Bakıcısı Bulmak İçin İpuçları

Dil >